Як працює сайт Paylab.com?
Методологія опитування заробітної плати Paylab.com.
Paylab.com - це сайт, на якому можна отримати порівняння зарплат для більш ніж 700 вакансій. Список посад відображає ринок праці в Словацькій.
Це опитування заробітної плати було створено у 2007 році під назвою Merces.sk. Автором методології збору та обробки даних при опитуванні та їх оцінки є компанія Alma Career Slovakia, s. r. o.. Така сама методологія збору через платіжні портали відбувається у Чехії (Platy.cz) та Угорщині (Fizetesek.hu), а також у 16 інших країнах та на міжнародному порталі Paylab.com.
Цільовою групою порталу є люди на ринку праці, які хочуть порівняти свою заробітну плату, та компанії, які дбають про справедливе встановлення заробітної плати своїх працівників.
1. Вхідні дані
Люди на ринку праці мають можливість порівняти свою зарплату з іншими працівниками на тій самій посаді та в тому ж регіоні. Кожен, хто вказує в анкеті, що працює на обраній посаді хоча б деякий час, стає респондентом і отримує безкоштовне порівняння заробітної плати із середнім зразком. Його формують інші респонденти відповідно до вибраної позиції та регіону. Якщо респондент зазначає, що не працює на обраній посаді, значить, він не є респондентом.
Дані від кожного респондента дійсні протягом одного року і в жодному разі введені дані не є перешкодою. Усі дані опитування про заробітну плату анонімні. Збір та обробка даних повністю відповідає Директиві GDPR щодо обробки персональних даних.
Словацьке опитування заробітної плати збирає дані у брутто, респондентам пропонується враховувати цю заробітну плату на повний робочий день. Таким чином, опитування не включає винагороду для приватних підприємців та винагороду за інші форми зайнятості.
2. Вихідні дані
Перед самими розрахунками вибірка даних "очищається". Першим кроком буде відфільтрувати екстремальні значення, такі як зарплата 100 євро на місяць або 10 млн. євро на місяць. Другим кроком очищення бази даних є виявлення дублювання анкет та екстремальних значень. Екстремальні значення визначаються спеціально для конкретних позицій з урахуванням регіону (регіон столиці, за межами столичного регіону). Методологія виявлення екстремальних значень (обрізка даних) базується на оцінках параметрів теоретичного розподілу окладів за посадами за регіонами.
Дані про зарплату з анкет, які були очищені, вводяться в набір даних для регресійної моделі.
3. Регресійна модель
Дослідження заробітної плати обчислює загальну та основну заробітну плату за допомогою квантільної регресії. Він враховує зв'язки між посадами, регіонами, розмірами компаній, освітою, досвідом та віком. Цей перевірений метод дає можливість оцінити розмір заробітної плати навіть при низькій кількості респондентів на потрібному зразку.
Регресійна модель обчислює значення зарплати на рівні посади, якщо в наборі даних є не менше 10 респондентів. Стандартно визначається кількість респондентів на посаді за останні 12 місяців, але якщо вона менша, то враховуються також дані відповідно за останні 24 та 36 місяців.
Вихідні дані регресійної моделі надають дані відповідно до розміру компанії:
- мала (до 50 співробітників)
- середня (51 - 249 співробітників)
- велика (250 і більше співробітників)
Для рівнів освіти регресійна модель розрізняє:
- неповна середня освіта
- повна середня освіта або вища професійна освіта
- університетська освіта
Стажування на посаді оцінюється за трьома рівнями:
- junior (досвід роботи до двох років)
- middle (3-5 років досвіду)
- senior (стаж більше 6 років)
4. Оціночна модель
Paylab розробив спеціальний метод оцінки заробітної плати, де неможливо застосувати регресійну модель. Тому, якщо для регресійної моделі недостатньо даних, дані про зарплату оцінюються за моделлю оцінки. Ця модель грамотно оцінює маржу заробітної плати для посади, тоді як реальні дані, зібрані від респондентів, додатково уточнюють ці оцінки. Модель оцінювання має свої обмеження, коли неможливо відобразити дані за регіонами, а також неможливо розрахувати основну заробітну плату за посадою. Як і у випадку з регресійною моделлю, фінансові та нефінансові винагороди розраховуються за допомогою класичної статистики на основі зібраних даних.
5. У яких випадках неможливо відобразити результати
Незважаючи на застосування моделі регресії та оцінки, може статися що відобразити інформацію про заробітну плату в заданій позиції буде неможливо. Особливо це відбувається на нових посадах. Порівнюючи зарплату в таких випадках, ми пропонуємо користувачеві документ, в якому даємо йому поради, як вести переговори про заробітну плату. Користувач має можливість запросити автоматичне порівняння заробітної плати, як тільки можна буде оцінити зарплату. Достатньо ввести його електронну адресу, куди ми надішлемо йому посилання для порівняння його зарплати.
6. Вихідні дані для людей
Основна інформація з опитування Paylab.com є загальнонаціональна середня заробітна плата на посаді. Після заповнення анкети порівняння заробітної плати користувач отримає безкоштовне порівняння загальної зарплати в брутто - яку він очікує чи фактичну. Результати відображаються безпосередньо на веб-сайті.
Кожен відвідувач має можливість придбати розширену оплачувану версію вихідних даних, тобто Звіт про заробітну плату Плюс, який надає більш детальне порівняння зарплат на основі медіану та квартилів. Крім того, ці вихідні дані дають огляд заробітної плати відповідно до практики та освіти, показуючи відносне забезпечення нефінансових винагород на певній посаді з урахуванням регіону. Інформація про фінансові винагороди буде відображена, якщо в базі даних є щонайменше 10 респондентів за останні 12 місяців.
Оплачувана версія вихідних даних також включає поради щодо того, як вести переговори про заробітну плату, підготовку до SWOT-аналізу співробітника тощо. Весь звіт Плюс містить понад 20 сторінок і підходить для тих, хто готується до співбесіди чи зустрічі зі менеджером, на якій будуть обговорювати зарплату.
Користувачі можуть придбати платний звіт через SMS справу у всіх трьох мобільних операторів, що працюють у Словаччині, за допомогою кредитної картки через системи CardPay або Stripe та шляхом оплати через систему PayPal.
Придбаний персональний аналіз заробітної плати надсилається електронною поштою на вказану електронну адресу відвідувача при замовленні.
7.Вихідні дані для компаній
Звіт про зарплату Pro призначений в першу чергу для корпоративних клієнтів, який можна придбати онлайн після введення основних даних. Крім посади та регіону, у звіті про зарплату Pro враховуються також досвід та розмір компанії. Звіт підсумовує основний огляд про оплату праці для обраної посади, але на відміну від Звіт про заробітну плату Плюс також враховує дотримання інших вибраних параметрів. Вихідні дані показують основну та загальну заробітну плату, крім середнього значення, можна побачити розподіл заробітної плати, виразивши основні процентилі:
- 1-й дециль - 10% працівників заробляють менше вказаного
- 1-й квартиль - 25% працівників заробляють менше вказаного
- медіана - половина співробітників заробляють менше/більше вказаного
- 3-й квартиль - 25% працівників заробляють більше вказаного
- 9-й дециль - 10% працівників заробляють більше вказаного
Ситуацію на ринку праці наочно покаже графік поділу респондентів на діапазони заробітної плати. Цей графік показує відсоток працівників в одному з 10 діапазонів заробітної плати для вибраної вибірки.
Звіт про заробітну плату Pro також містить основні процентилі загальної зарплати за окремими показниками:
- згідно з практикою,
- за освітою,
- за регіонами
- відповідно до розміру компанії
- за віком
завжди з урахуванням інших вибраних критеріїв.
Усі вищезгадані дані у звіті базуються на регресійній моделі. Стандартна статистика на основі даних респондентів розраховує частку респондентів, які мають нефінансові вигоди. Це можна відобразити, якщо у вибірці є принаймні 10 респондентів.
Також оцінюється, яка частина респондентів отримує дану складову заробітної плати: змінну складову заробітної плати, 13-ту зарплату, річні винагороди та яка медіана цих складових заробітної плати. Ці дані можна відобразити, якщо у вибірці є не менше 5 респондентів з урахуванням обраної посади, регіону, досвіду, освіти та розміру компанії.
Звіт про заробітну плату Pro можна придбати онлайн через CardPay, Stripe або Paypal. У цьому випадку PDF-вихід зі звітом одразу автоматично надсилається на адресу електронної пошти, зазначену в замовленні. Якщо клієнт заявляє, що хоче придбати звіт за рахунком-фактурою, весь процес експорту звіту та відправлення рахунку може зайняти до двох робочих днів.
При замовленні Звіту про заробітну плату Pro для клієнта автоматично створюється обліковий запис в Інструменті заробітної плати. Дані доступу надсилаються електронною поштою. Усі придбані звіти про заробітну плату компанії автоматично зберігаються в цьому обліковому записі.
8. Онлайн-інструмент для компаній
Корпоративні клієнти мають можливість придбати доступ до Інструменту заробітної плати. Купуючи цю послугу, клієнт отримує щорічний доступ до онлайн-інструменту, в якому він має можливість шукати дані про заробітну плату для всіх посад і таким чином порівнювати зарплату свого співробітника, або дізнатися зарплату на ринку праці. Вихідні дані Інструменту заробітної плати такі ж, як і звіт Pro. Однак при порівнянні зарплати з працівником система рекомендує, як відкоригувати оклад конкретного працівника.
Вихідні дані можна зберегти для подальшої роботи з ними або експортувати у файл PDF або CSV.
Придбати доступ до онлайн-інструменту можна онлайн або звернутися за адресою [email protected].
Також можна придбати звіт про заробітну плату Pro в інструменті заробітної плати для країни, яка не має передоплати. Також можна придбати доступ до даних про зарплату для декількох країн.
Інструмент заробітної плати прив'язаний до рахунку підприємства. Одна компанія може мати необмежену кількість користувачів. Кількість користувачів не впливає на ціну Інструменту заробітної плати.